Kundalini yoga

Pracuje na harmonizácii tela, duše a mysle. Jej hlavným cieľom je prebudiť plný potenciál vedomia v jednotlivcovi, preto je tiež známa pod názvom Joga vedomia. To sa dosiahne tým, že sa uvoľní a usmerní prúd energie, ktorá preteká energetickými centrami pozdĺž chrbtice.

Kundalini joga je známa pre svoj transformačný efekt. Praktikovanie kundalini jogy posilňuje našu fyzickú silu, výdrž a kognitívne funkcie ako aj naše emočné zdravie. Kundalini joga je zameraná na harmonizovanie nášho hormonálneho systému ako aj na revitalizáciu nášho nervového systému. Najväčším rozdielom medzi kundalini jogou a inými jogami je, že kundalini joga má v sebe zakomponovaný dynamický pohyb, dýchacie cvičenia, mantry, meditácie, hudbu a hlbokú relaxáciu, a to v rámci špecifických cvičení. Kombinácia takýchto cvičení sa nazýva krija. Niektoré krije sa zameriavajú viac na fyzické zdravie napríklad tým, že sa zaktivizuje trávenie, zlepší spánok alebo posilní imunita. Iné sú zamerané na témy ako je sebaláska, hojnosť alebo na konkrétne čakry či uvoľňovanie energetických blokov. Pomáha tak pri budovaní, balansovaní a sprechodnení jemného systému našich energetických kanálov ako aj našich čakier. Keď sa energia voľne pohybuje cez naše čakry, stimuluje naše mentálne, fyzické a duchovné zdravie. Vytvorí sa jasnosť, ktorá vychádza z nášho vnímania, myslenia a intuície.

Cvičí sa v bielom alebo svetlom oblečení, najlepšie z prírodných materiálov, vhodná je aj šatka na hlavu. Cviky by mal zvládnuť každý, keďže väčšinu z nich je možné modifikovať alebo dokonca nahradiť vizualizáciou.

Štandardne máme lekcie v týchto časoch. Na lekciu je nutné sa prihlásiť cez náš aktualizovaný rozvrh (klikni tu).

Deň Čas Centrum Inštruktor
Piatok 18:45 - 19:50 Petržalka Linda