Yin yoga

Poďte sa prebudiť zo zimného spánku a privítať jar! Yin yogová zostava inšpirovaná elementom Dreva podporí prúdenie energie v meridiánoch  pečene a žlčníka. Cez yinové tvary  tak harmonizujeme telo, myseľ a priechod energie elementu dreva.

  • stretneme sa v HYC Petržalka
  • nedeľa 25.2. v čase 16:30 - 18:30
  • cena: 22 €
  • teší sa na teba lektorka Kika

!PRIHLASENIE! 

“Tri jarné mesiace sú časom vzniku a rozvíjania života. Nebo a Zem plodia rozličné veci a bytosti, aby mohli rozkvitnúť.” (Vnútorná kniha Žltého cisára)

Aj keď to navonok ešte nevidieť,energia sa po zimnom spánku pomaly ale isto prebúdza.Prichádza čas oživenia - dynamická energia charakteristcká pre fázu Dreva - pribúdanie aktívnej jangovej energie.Element dreva pôsobí na zdravie svalov, šliach a väzív, zlepšuje zrak nie len ten vonkajší ale aj vnútorný. Ako samotné drevo aj fázu dreva predstavuje živosť, rast,rozvoj.

Jar je časom oživenia - príroda sa prebúdza, rastie, kvitne, a energia Čchi sa po zimnom spánku stáva viac dynamickou, oddýchnutá plná sily prekonávať akékoľvek prekážky. K fáze Dreva prislúchajú orgány pečene a žlčníka a práve tie sú v období jari najaktívnejšie. Pečeň zabezpečuje metabolické funkcie a má veľký vplyv na detoxikáciu organizmu. Žlčník zas uskladňuje žlč, ktorú vyprodukovala pečeň a tak napomáha tráviacemu procesu. V zmysle taoistickej tradície, pečeň je spätá  s pohodou celého nášho systému po fyzickej i psychickej stránke. Na workshope sa prostredníctvom yinových pozícií zameriame na zlepšenie priechodu životnej energie pôsobením na meridiány orgánov elementu dreva. Na záver vás čaká relaxácia himalájskymi miskami a gongom.

 

Carousel jarny detox s yin yogou