Kundalini yoga

Kundalini joga alebo yoga vedomia prispieva k posilneniu a regenerácii fyzického tela, pôsobí na myseľ i naše podvedomie. Upravuje a prepisuje vzorce správania, ktoré nám veľakrát nedovolia preniknúť k našej podstate.

 • stretneme sa v HYC Petržalka
 • každú nedeľu v čase 17:45-19:15
 • cena: 15 €/lekcia
 • teší sa na vás  Linda 
 • prihlásenie na termín 12.2. 

Prihlásiť Voľné miesta: 10+
 

TÉMY:  

 1. Aura (ôsma čakra - naše elektromagnetické pole) dňa 29.1.
 2. Rozprúď energiu pozdĺž celej chrbtice dňa 5.2.
 3. Putovanie čakrami a dvíhanie kundalini energie dňa 12.2.
 4. Energia pre čakry a očista pre myseľ a telo dňa 19.2.
 5. Kriya pre vyváženie všetkých čakier a prislúchajúcich orgánov dňa 26.2.
 6. Stimuluj systém čakier a cíť sa úžasne dňa 5.3.

Pokračujeme ďalšou sériou workshopov na tému čakry. Naučíme sa ďalšie techniky na harmonizáciu všetkých čakier. Po dobu šiestich týždňov sa opäť vyberieme na cestu poznania tela aj mysle. Prepojíme sa so svojim telom, rozprúdime energiu vo všetkých čakrách, prekonáme spolu prekážky a bloky, ktoré nás brzdia v hlbšom prežívaní a znemožňujú nám žiť svoj život naplno a v radosti. Po každej špeciálnej lekcii venovanej čakrám sa na záver ponoríme do zvukov gongu a necháme sa unášať jeho magickou silou.

Telo je chrámom našej duše. Je to jedinečný nástroj, ktorý nám umožňuje žiť svoj život v tomto fyzickom svete. Pomocou kundalini jogy tento nástroj ladíme, tak ako huslista vždy ladí svoje husle pred tým ako na nich zahrá. Fyzické cvičenia, dychové techniky, meditácie aj spievanie mantier nám dovoľujú preniknúť hlbšie do seba, prebúdzajú naše vnútorné zmysly, nalaďujú nás na naše telo. Pomáhajú nám udržiavať nielen fyzické zdravie, ale predovšetkým aj mentálne zdravie, pretože vnášajú do našej mysle väčší pokoj a jasnosť, dodávajú nám mentálnu silu a odolnosť.  

Kundaliní yoga je uceleným súborom veľmi účinných techník, ktoré boli v zemi svojho pôvodu, v Indii, po tisícročia odovzdávané len z učiteľa na žiaka. Pre obyvateľov Západu ju sprístupnil Yogi Bhajan v 60. rokoch 20. storočia. Hoci takmer všetky druhy yogy hovoria o spojení medzi telom a dušou, o prúdení energie a o očiste na všetkých úrovniach, v kundalini yoge sú tieto prvky ešte výraznejšie, pretože praktizovaním sa prebúdza a začne nami prúdiť kundalíni energia. U nás pomerne málo známy druh jogy zaujme na prvý pohľad cvičiteľmi odetými v bielej farbe s bielymi pokrývkami na hlave, neobvyklými pohybmi a spevom mantier. Nedajte sa však odradiť! Ak ste sa s kundalini jogou ešte nestretli alebo ste ešte nemali príležitosť si tento štýl jogy vyskúšať na vlastnej koži, dajte jej šancu. Nebojte sa vyskúšať niečo nové a vystúpte zo svojej komfortnej zóny! :)      

Carousel kundalini