Kundalini yoga a gongový kúpeľ

Spojenie energetickej Kundalini yogy a relaxačnej gongovej meditácie je presne to, po čom vaše telo túži. 

  • stretneme sa v HYC Ružinov
  • sobota 28.5. v čase 18:00-20:30
  • cena: 20 €
  • teší sa na vás Linda a Ivon 
  • prihlasovanie a viac info na info@hyc.sk alebo priamo na našich recepciách

Prvá časť workshopu bude patriť kundalini joge, ktorou vás prevedie lektorka Linda. Hoci takmer všetky druhy jogy hovoria o spojení medzi telom a dušou, o prúdení energie a o očiste na všetkých úrovniach, v kundalini joge sú tieto prvky ešte výraznejšie. Hlavným cieľom kundalini jogy je prebudiť plný potenciál vedomia v jednotlivcovi. Preto je tiež známa pod názvom Joga vedomia. To sa dosiahne tým, že sa uvoľní a usmerní prúd energie, ktorá preteká energetickými centrami pozdĺž chrbtice. V praxi to znamená, že sa vykonávajú špeciálne cvičenia (krije), dýchacie techniky, meditácie a spievajú sa mantry. Kundalini joga pritom vôbec nemusí byť extra fyzicky náročná. Zvládnu ju teda aj začiatočníci alebo menej zdatní ľudia. U nás pomerne málo známy druh jogy zaujme na prvý pohľad cvičiteľmi odetými v bielej farbe s bielymi pokrývkami na hlave, neobvyklými pohybmi a spevom mantier. Nedajte sa však odradiť! Ak ste sa s kundalini jogou ešte nestretli alebo ste ešte nemali príležitosť si tento štýl jogy vyskúšať na vlastnej koži, dajte jej šancu. Oblečte sa do bielej farby, pokrývku hlavy nechajte pokojne doma :)         

Tentokrát sa nechajte previesť známou kundalini krijou s názvom Nabhi krija, pomocou ktorej posilníme stred tela - naše centrum moci spojené priamo s treťou, solárnou čakrou. Zároveň zvýšime pocit vitality, energie a osobnej moci, čím sa zbavíme pocitu bezmocnosti a vystúpime z role obete. Pravidelným praktizovaním tejto zostavy môžete nielen krásne vyformovať bruško a posilniť stred tela, ale aj zlepšiť trávenie, získať väčšiu sebadôveru a pocit vlastnej sily, zbaviť sa tak podmieňovania a prijať svoju vlastnú pravdu.

Druhá časť workshopu bude patriť meditácií a gongovej relaxácií, ktorými vás prevedie lektorka Ivon. Najprv sa cez príjemnú, uvoľňujúcu meditáciu správne naladíme na oddych, uložíme a uvoľníme telo a následne aj myseľ. Po meditácií nás "Gongová relaxácia" unesie ďalej. Za zvukov spievajúcich misiek a silných, transformujúcich gongov precítime hlboké ponorenie sa do meditácie, do seba, možno sa vyberieme aj my sami na cestu transformácie, kde všetko fyzické je relatívne a všetko ostatné je možné :)

Carousel kundaliny 28.5.