Jesenná yinová rovnováha

Upokoj a zastav sa, uži si prítomný okamih a zotrvaj v liečivých ásanách Yin yogy zameranej na element Kovu - orgány pľúca a hrubé črevo.

  • stretneme sa v HYC Ružinov
  • sobota 26.10 v čase 16:30 - 18:30
  • cena: 12 €
  • teší sa na vás lektorka Kika
  • prihlasovanie a viac info na info@hyc.sk alebo priamo na našich recepciách

Jeseň je podľa Tradičnej čínskej medicíny obdobím elementu Kovu, zároveň sa lúčime s letom, yang je na ústupe a pomaly sa pripravujeme na zimu - fázu yinu. Bilancujeme, triedime, upratujeme, rozhodujeme sa čo ponechať, čo nechať odísť, či už na mentálnej alebo materiálnej úrovni.

Element Kovu predstavujú orgány pľúca a hrubé črevo, zodpovedajúce za kvalitu dýchania, trávenie a rozklad potravy, čistotu našej pokožky, ovplyvňujúce aj náš imunitný systém. Počas workshopu si spoločne prejdeme lekciou yin yogy zameranej na pozície podporujúce element kovu, zlepšujúce prúdenie životnej energie v meridiánoch pľúc a hrubého čreva. Naučíme sa tiež dýchacie techniky, ktoré pozitívne vplývajú na náš dýchací systém, podporujú činnosť pľúc, prečisťujú ich a harmonizujú celý organizmus. Povieme si viac aj o elemente Kovu, o prejavoch jeho nedostatku, aj o tom čo ho naopak harmonizuje v emocionálnej a fyzickej rovine.

Carousel w jesenna yinova rovnovaha