Hormonálna yoga - víkendový workshop

Hormonálna joga je čoraz viac vyhľadávanou prírodnou liečebnou metódou na podporu zdravého menštruačného cyklu ako aj na podporu plodnosti. Zároveň táto metóda je vhodná aj pre ženy v menopauze, pretože aktivuje žľazy, ktoré produkujú hormóny.

Podporuje tvorbu hormónov v celom tele, posilňuje a prekrvuje vaječníky, nadobličky a štítnu žľazu. Vďaka špeciálnym technikám, ktoré sú súčasťou hormonálnej jogy, aktivuje a harmonizuje epifýzu a hypofýzu. Správna funkcia týchto žliaz prispieva k hormonálnej rovnováhe celého tela.

  • stretneme sa v HYC Ružinov
  • sobota 13.7. v čase 12:00-19:00 a nedeľa 14.7. v čase 12:00-15:00
  • cena za seminár: 100 € (v cene sú podklady s podrobným popisom celej zostavy hormonálnej jogy spolu s audio nahrávkou na cvičenie doma)

Prihlásiť Voľné miesta: 9

Kurz vedie: Barbora Orolínová, medzinárodne certifikovaná lektorka jogy, ktorá prešla školením HJT u samotnej Dinah Rodriques. Barbora sa pravidelne venuje joge už vyše 17 rokov a svoje dlhodobé skúsenosti bude počas kurzu spolu s vami zdieľať, ako aj  vlastnú cestu k joge.

Cieľom tohto kurzu je sa naučiť a  osvojiť si celú zostavu hormonálnej jogy, aby ste potom mohli cvičiť z pohodlia domova.

PRAVIDELNÉ CVIČENIE HORMONÁLNEJ JOGY PODPORUJE celkový zdravotný stav:

- podporuje imunitný systém a posilňuje pľúca

- posilňuje chrbát, zvyšuje jeho pružnosť, zároveň zmierňuje bolesti chrbta a zlepšuje držanie tela

- zlepšuje pružnosť tela a pohyblivosť kĺbov

- uvoľňuje telo od svalového napätia

-  má blahodárne účinky na zažívací systém - na peristaltiku čriev, pôsobí proti zápche.

- detoxikuje organizmus

- zmierňuje až odstraňuje emočné problémy spojené s nízkou hladinou hormónov, ako sú napr. : stavy úzkosti, panické ataky, emočné výkyvy, plačlivosť, výbuchy hnevu atď.

- upokojuje myseľ

- aktivuje žľazy, ktoré produkujú hormóny

Zároveň vyvážená hladina hormónov a dostatok ženských hormónov priaznivo pôsobia ako na ženskú krásu, tak aj na sebavedomie. Takáto žena jednoducho prekypuje zdravím a spokojnosťou v každom veku .

ZOSTAVA CVIKOV

Počas kurzu sa naučíte a osvojíte zostavu hormonálnej jogy, ktorá sa skladá z 21 cvikov ( ide prevažne o rehabilitačné cviky ) a špeciálnych techník, ktoré sa počas cvičenia používajú. Jednou z technik je Bastrika. Je to aktívny brušný dych, ktorý v HJ slúži na masírovanie vnútorných orgánov spolu s našimi žľazami na zvýšenie a vyrovnanie tvorby hormónov v tele. Hlavnou úlohou Bastriky je masírovanie vaječníkov, vďaka čomu dochádza k ich prekrveniu, tým dostávajú dávku čerstvej krvi bohatej na živiny a kyslík, ktoré potrebujú na optimálne fungovanie. Takto celý proces nechávame s dôverou na prirodzenú múdrosť nášho tela, aby si vytvorilo také hormóny a toľko, koľko potrebuje.

AKO TO CELÉ FUNGUJE?

Systém hormonálnej jogovej terapie vychádza z tradičných jogových techník v kombinácii s vedeckým prístupom, založeným na poznatkoch z fyziológie človeka. Cvičenie aktivuje žľazy s vnútornou sekréciou tak, aby navzájom spolupracovali a mohli fungovať ako systém. Je to dynamický druh jogy a práve vďaka dynamike povzbudzujeme žľazy k ich správnej činnosti.

Cvičenie trvá približne 37 minút a pôsobí na úrovni telesnej, energetickej, psychickej a fyziologickej.

Kurz je vhodný pre Dámy všetkých vekových kategórii, pre začiatočníčky ako aj pre pokročilé.

Carousel hormonalna joga jul