Hormonálna yoga - víkendový workshop

Seminár je určený pre ženy všetkých vekových kategórií, ako prevencia alebo ako riešenie už vzniknutých problémov spôsobených nízkou hladinou hormónov. 

  • stretneme sa v HYC Ružinov
  • sobota 22.4. v čase 12:00-18:30 a nedeľa 23.4. v čase 12:00-15:30
  • cena za seminár: 100 € (v cene sú podklady na cvičenie doma)
  • Potrebujete: podložku na cvičenie, pohodlné oblečenie, uterák alebo vankúšik na sedenie, pero

Prihlásiť Voľné miesta: 10+

Seminár vedie: Barbora Orolínová, medzinárodne certifikovaná lektorka jogy, ktorá prešla školením HJT u samotnej Dinah Rodriques. Barbora sa pravidelne venuje joge už vyše 16 rokov a svoje dlhodobé skúsenosti bude počas kurzu spolu s vami zdielať, ako aj  vlastnú cestu k hormonálnej joge.

HORMONÁLNA JOGOVÁ TERAPIA PODPORUJE

celkový zdravotný stav, zlepšuje pružnosť tela, pohyblivosť kĺbov, detoxikuje organizmus, vylepšuje tvar postavy. Celkovo zvyšuje imunitu a vitalitu, omladzuje a skrášľuje. Hormonálnu jogovú terapiu vytvorila Brazílčanka Dinah Rodrigues v deväťdesiatych rokoch a dodnes s ňou slávi úspechy po celom svete. Množstvu žien, ale aj mužom zmenila hormonálna joga život.

AKO TO CELÉ FUNGUJE?

Systém hormonálnej jogovej terapie vychádza z tradičných jogových techník v kombinácii s vedeckým prístupom, založeným na poznatkoch z fyziológie človeka. Cvičenie aktivuje žľazy s vnútornou sekréciou tak, aby navzájom spolupracovali a mohli fungovať ako systém. Je to dynamický druh jogy a práve vďaka dynamike povzbudzujeme žľazy k ich správnej činnosti. Už po pár dňoch či pár týždňoch dochádza k odstráneniu niektorých príznakov.

ČOMU POMÁHA

Hormonálna jogová terapia bola pôvodne zostavená pre ženy v prechode, kedy hladina ženských hormónov rapídne klesá a je sprevádzaná množstvom nepríjemných príznakov (ako návaly tepla, nespavosť, podráždenosť, depresia, zhoršenie pamäte, nízke libido, migrény…). neskôr postupne pribudli ženy, ktoré predčasne stratili menštruačný cyklus, trpia PMS, majú bolestivú, príliš silnú alebo slabú menštruáciu. Ukázalo sa, že hormonálna joga výrazne pomáha ženám, ktorým lekári diagnostikovali neplodnosť , ako aj pri ostatných ťažkostiach spôsobených hormonálnou nerovnováhou (napr. syndróm karpálneho tunela, inkontinencia, poruchy štítnej žľazy, padanie vlasov, suchá pleť, akné…). Hormonálna joga je tiež výbornou prevenciou osteoporózy a kardiovaskulárnych ochorení.

ZOSTAVA CVIKOV

Ide o ucelenú do detailu prepracovanú zostavu 21 cvikov. Pri cvičení jogových pozícii sa používajú dychové techniky. Jednou z nich je Bastrika (aktívny brušný dych), ktorý masíruje vnútorné orgány spolu s našimi žľazami na zvýšenie tvorby hormónov. Takto celý tento proces nechávame s plnou dôverou na prirodzenú múdrosť nášho tela, aby si vytvorilo také hormóny a toľko, koľko potrebuje. Hormonálna joga je vhodná aj pre začiatočníčky, ktoré zatiaľ nemajú skúsenosť s jogou. Cvičenie trvá približne 37minút a pôsobí na úrovni telesnej, energetickej, psychickej a fyziologickej. 

Carousel hormonalna yoga