Hanumanasana

Opičí kráľ Hanuman je obrazom človeka, ktorý dosahuje vysokú vnútornú sebakontrolu. Hanuman má nadvládu nad svojími zmyslami, ktorú dosiahol disciplinovaným životom. V celej juhoázijskej kultúre zosobňuje vlastnosti fyzickej sily, statočnosti, duchovnej oddanosti a je ničiteľom toho, čo spôsobuje utrpenie. 

  • stretneme sa v HYC Extra
  • sobota 12.9 v čase 10:30 - 12:30
  • cena: 12 €
  • teší sa na vás Anka
  • prihlasovanie a viac info na info@hyc.sk alebo priamo na našich recepciách

Workshop je vhodný začiatočníkov aj pre pokročilých, pre flexibilnejších a aj pre tých menej. Čakajú ťa prípravné pozície rôznych úrovní s použitím pomôcok, pozrieme sa aj na yogové ásany vyžadujúce mobilitu (nielen) v spodnej časti tela, ukážeme si techniky a varianty šnúry, aký je rozdiel medzi "otvorenou šnúrou" (open/stage split) a "pravou šnúrou" (front split).

Načrtneme problematiku pasívneho vs. aktívneho naťahovania, ich výhody a nevýhody, so zámerom budovania sily vo flexibilite a flexibility v sile, s cieľom podporovať stabilitu. Ako predísť nerovnomernému zaťažovaniu určitých svalových partií a zvládnuť šnúru bezpečne a prečo je šnúra pre niekoho dosiahnuteľná a pre niekoho možno nikdy nebude. 
    

Carousel anka hanumanasana web