Wellness Petržalka

Zrelaxujte po ťažkom dni s niekým vám blízkym v novom a príjemnom wellness centre. V saune sa krásne prehrejete, aby ste sa následne mohli príjemne uvoľniť vo vírivke či aspoň na chvíľu úplne vypnúť na lehátku. Len pre vás tu čaká občerstvenie v podobe prichystaného čaju, vody a ovocia. Tomu sa povie reštart - nielen organizmu, ale aj mysle.

Otváracia akcia:

2 hodinový súkromný vstup do wellness pre 2 osoby len za 49 € s občerstvením, požičaním plachty a uteráka.

Pre HYC zákazníkov zľava 10 €

Rezervovať

Infrasauna

  • Infrasauna má na ľudské telo mnoho pozitívnych účinkov. Princíp infrasauny spočíva v prehriatí ľudského tela pomocou infražiarenia. Lúče tohto žiarenia prestupujú ľudskou pokožkou hlbšie do tkanív, ktoré priamo zvnútra prehrievajú a tým prispievajú k relaxácii a uvoľneniu celého tela. Výhodou je tak aj nižšia teplota vzduchu (medzi 30-60°C) a tým jej sprístupnenie ľuďom, ktorí nemôžu zo zdravotných dôvodov využívať klasickú saunu. Jednou z výhod infrasauny je aj detoxikácia. V infrasaune dochádza k intenzívnemu poteniu a tak pri pravidelnom užívaní infrasáun, možno dosiahnuť významnú detoxikáciu organizmu. Infrasauna tiež zvyšuje rozpínavosť tkanív, podporuje krvný obeh a posilňuje kardiovaskulárny systém, odstraňuje bolesti, uľavuje napätiu a stuhnutosti v svaloch a kĺboch. V infrasaune sa tiež dajú spaľovať kalórie, pri 30-minútovom saunovaní dokáže telo spáliť okolo 600 kalórií. V neposlednom rade je infrasauna skvelým spôsobom relaxácie a celkovej regenerácie organizmu.

Fínska sauna

V týchto saunách je ľudský organizmus vystavený pôsobeniu teplôt zhruba od 70°C do 100°C. Saunovanie je rozdelené do dvoch fáz: fáza ohrievania a fáza ochladenia. Počas fázy ohrievania dochádza k intenzívnemu poteniu, ľudská pokožka sa zbavuje cez póry nečistôt, vylučujú sa z tela toxíny, pokožka sa prekrvuje, povzbudzuje sa látková výmena. Vo fáze ochladenia poklesne teplota tela pôsobením čerstvého vzduchu a studenej vody na pôvodnú hodnotu. Striedanie teplotných maxím pomáha k zvyšovaniu obranyschopnosti organizmu ako aj dôkladnému očisteniu tela od škodlivých látok a pokožky pomocou vylučovania toxínov cez póry.

Vírivka

Výhod, ktoré poskytuje pobyt vo vírivke je hneď niekoľko. A nie sú to len tie relaxačné. Pomocou tepla, vody a tlaku nám vírivka poskytuje hydromasáž, ktorá znižuje a pomáha od bolesti. Vyššia teplota vody v kombinácii s tryskami dokáže uvoľniť boľavé svaly a kĺby. Teplá voda a masážne trysky napomáhajú krvnému obehu. Rozširujú cievy, vďaka čomu prúdi viac kyslíka a dôležitých látok do všetkých orgánov. Výhody môžu pocítiť najmä tí, ktorých trápi artritída, zlepšená cirkulácia môže podporiť lepšiu pohyblivosť a zmenšenie bolesti a stuhnutosti kĺbov. Vírívka môže tiež pomôcť ľudom trpiacim nespavosťou. Umožňuje zmierniť stres a úzkosť, čo uľahčuje zaspať a vedie k pokojnejšiemu spánku.