Masáže Nové Mesto
Príď si dopriať blahodárne účinky masáže a daruj si čas, ktorý venuješ skutočne sebe. Môžeš sa uvoľniť, oddýchnuť si, na chvíľu sa zastaviť a zároveň rozprúdiť energiu vo svojom vnútri. To sú masáže Luana v našich priestoroch - umenie dávať rukami zo srdca
Masáže máme momentálne zatvorené, ďalšie termíny budú od septembra.
KLASICKÁ MASÁŽ - KRÁĽOVNÁ MEDZI MASÁŽAMI
Prečo si zvoliť klasickú masáž?
Spája v sebe všetky podstatné a blahodárne účinky masáže ako metódy v rámci starostlivosti o telo a psychiku. Súbor hmatov a techník je navrhnutý tak, aby sme postupne prešli všetkými časťami tela a účinným a overeným spôsobom ich oslovili na rôznych rovinách.
Aké sú pozitívne účinky klasickej masáže?
- Celkovo zlepšuje prúdenie v krvnom a lymfatickom obehu
- Prekrvuje pokožku, podkožie a svaly
- Pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svaly
- Podieľa sa na lepšom vyplavovaní odpadových látok z organizmu
- Pomáha proti stresu a migréne
- Podporuje celkové psychické a fyzické uvoľnenie
Ako a na čo klasická masáž pôsobí?
Masážou vyvolávame v tele rôzne reakcie, ktoré sa dejú na danom mieste, vzdialene a zároveň v celom systéme. Prebiehajú nielen počas masáže, ale aj istý čas po nej. Tieto účinky môžeme ešte lepšie zvýrazniť alebo podporiť inými typmi procedúr, z ktorých každá má svoje špecifiká a benefity.
- Miestny účinok sa prejavuje na koži, kde cítime teplo a prekrvenie, odlupuje sa odumretá pokožka. Na danom mieste dochádza k regenerácii svalu, znižuje sa jeho tonus (napätie), rozširujú sa póry.
- Celkový účinok znamená zlepšenie prietoku krvi a lymfy, zlepšenie telesnej výkonnosti, nastáva upokojujúci a/alebo povzbudzujúci účinok, dochádza k psychickému a fyzickému uvoľneniu aj vďaka podpore produkcie hormónov (oxytocín, serotonín, endorfíny).
- Vzdialeným účinkom myslíme pôsobenie na vnútorné orgány. Postupne dochádza k zlepšeniu činnosti orgánov, môže nastať zmenšovanie ich bolesti a ovplyvňuje sa vegetatívna nervová sústava.
Kedy sa odporúča masáž?
Masáž je vhodná pre každého, kto trpí svalovým napätím, bolesťou, nespavosťou, vyčerpanosťou alebo stresom. Má pozitívny vplyv v rámci rehabilitácie po poúrazových stavoch a pri rekonvalescencii po športovom alebo pracovnom výkone.
Na čo si dať pozor pri klasickej masáži?
Je dôležité mať na pamäti, že účinky akejkoľvek masáže sa môžu u každého jednotlivca líšiť a nemusia byť vhodné pre každého. Masážna procedúra sa neodporúča tým, ktorí majú choré srdce, nákazlivé vírusové ochorenie, kŕčové žily (nemasírujeme miesta, kde sa vyskytujú), či infekcie, nádorové ochorenia a iné akútne stavy.
DYNAMICKÉ BANKOVANIE - DETOX A HĹBKOVÉ UVOĽNENIE
(spojené s klasickou masážou pre zvýraznenie a kombináciu účinkov)
Ako funguje bankovanie?
Bankovanie je metóda založená na prikladaní a prekladaní sklenených baniek, ktoré sa za pomoci podtlaku prisajú na pokožku. Podtlak sa vytvorí nahriatím banky pomocou ohňa a následným rýchlym priložením najčastejšie na chrbát, v prípade potreby aj na iné časti tela. Podtlak vtiahne časť kože i podkožia do banky, spôsobí silné prekrvenie a prehriatie. Okrem prekladania sa banka môže aj posúvať.
Aké sú pozitívne účinky bankovania?
- Zvýšené okysličovanie bunkového tkaniva
- Zrýchlenie látkovej výmeny
- Vyplavovanie nahromadených škodlivín z tela
- Výrazné uvoľnenie svalovej a kĺbovej stuhnutosti
- Uvoľnenie blokácií a zmiernenie bolesti
Kedy sa odporúča bankovanie?
Bankovanie pomáha pri bežných aj poúrazových problémoch pohybového aparátu. Je vhodné pre tých, ktorí potrebujú detoxikovať svoj organizmus a posilniť imunitný systém. Regeneruje kožu a zvyšuje jej ochrannú funkciu, zlepšuje krvný obeh, uvoľňuje stuhnuté svalstvo a zmierňuje bolesti. Môže pomôcť pri migréne a nespavosti.
Na čo sa zamerať?
Pred a po bankovaní je dôležité dodržiavať pitný režim. Po bankovaní sa treba vyhnúť fyzicky náročnej práci, dvíhaniu ťažkých bremien a prudkým pohybom.
Na čo si dať pozor pri bankovaní?
Je dôležité mať na pamäti, že účinky masáže spojenej s bankovaním sa môžu u každého jednotlivca líšiť a nemusia byť vhodné pre každého. Táto masážna procedúra nie je vhodná pri akútnej trombóze a tromboflexibilite, pri rozsiahlych kŕčových žilách v mieste ich výskytu, pri onkologických ochoreniach, pri nadmernej fyzickej vyčerpanosti, pri zápalových ochoreniach kože a iných akútnych stavoch. Bankovanie nekombinujeme so saunovaním.
MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMEŇMI > SYMFÓNIA DOTYKU, JEMNOSTI KAMEŇA A TEPLA
Prečo práve lávové kamene?
Už oddávna sú kamene alebo minerály známe pre svoje rozličné účinky, ktorými ľuďom pomáhajú. Lávové kamene majú hladkú štruktúru a za svoj jedinečný vzhľad vďačia sopečnému pôvodu. Najčastejšie sú to čadiče, ktoré majú tmavošedú až čiernu farbu a vyznačujú sa schopnosťou výborne absorbovať, udržiavať a následne odovzdávať teplo. Pri masáži teda účinne využívame nielen dotyk a tlak, ale aj pozitívny vplyv tepla (termoterapiu).
Ako prebieha masáž horúcimi lávovými kameňmi?
Táto masáž spočíva v postupnom prehrievaní a masírovaní jednotlivých častí tela s pomocou horúcich lávových kameňov. Ide o dynamický proces, ktorý je prepojený s prvkami klasickej masáže pre umocnenie výsledného efektu na telo a psychiku masírovaného.
Aké sú základné pozitívne účinky masáže horúcimi lávovými kameňmi?
-
Znižuje svalové napätie a prináša úľavu od bolesti
Teplo sa po dlhé stáročia používa na zmiernenie bolesti. Vlhké teplo z vyhriatych kameňov sa aplikuje na svaly a tkanivá, čím pomáha uvoľniť svalové napätie, ktoré môže byť jedným z hlavných faktorov spôsobujúcich bolesť. -
Zlepšená cirkulácia v krvnom a lymfatickom obehu
Keďže teplo z kameňov preniká hlboko do tkanív, dochádza k otváraniu krvných ciev a zvyšovaniu vazodilatácie, čo v konečnom dôsledku spôsobuje zlepšenie cirkulácie. Zvýšená cirkulácia prinesie viac kyslíka do svalov, ktorý dopomôže zmierniť bolesť a stuhnutosť. -
Podporuje spánok
Relaxácia, ktorú dosiahnete prostredníctvom tejto terapie, vám môže pomôcť jednoduchšie zaspať a dosiahnuť tak kvalitnejší spánok. -
Psychické uvoľnenie
Uvoľnením a upokojením mysle, ku ktorému vám dopomôže masáž a teplo z lávových kameňov, dochádza aj k zmierneniu psychického stresu. -
Pôsobí proti celulitíde
Teplo z kameňov zlepšuje prietok krvi do pokožky a prispieva tak k lepšiemu vzhľadu a textúre kože.
Kedy sa odporúča masáž lávovými kameňmi?
Masážna procedúra je vhodná pre každého, kto trpí svalovým napätím, bolesťou, nespavosťou alebo stresom.
Na čo si dať pozor pri masáži lávovými kameňmi?
Je dôležité mať na pamäti, že účinky masáže horúcimi lávovými kameňmi sa môžu u každého jednotlivca líšiť a nemusia byť vhodné pre každého. Masážna procedúra sa neodporúča tým, ktorí trpia na vysoký krvný tlak, majú choré srdce, nákazlivé vírusové ochorenie, kŕčové žily (nemasírujeme miesta, kde sa vyskytujú), či infekcie a iné akútne stavy.